کیمیـا تـجارت پارتـاک
​​​​​​

توضیحات فنی محصول 

تیتانیوم دی اکسید چیست ؟
تیتانیوم دی اکسید Titanium dioxide یک ترکیب شیمیایی بسیار کاربردی است که با نام های دیگری همچون تیتانیوم اکسید ، روتایل ، تیتانیوم اکسید ،روتیل ، آناتاز ، تیتانیا ، تیتان ، دی اکسید تیتانیوم و تیتانیوم دی اکساید نیز شناخته شده است .
تیتانیوم دی اکسید از کنار هم قرار گرفتن و پیوند بین دو عنصر اکسیژن و یک عنصر تیتانیوم به وجود می آید . به گونه ای که تیتانیوم در وسط قرار دارد و با دو عنصر اکسیژن پیوند دوگانه دارد . فرمول شیمیایی تیتانیوم دی اکسید به صورت TiO2 می باشد .
تیتانیوم یکی از فراوان ترین عناصر روی پوسته زمین است و به طور طبیعی در سنگ معدن خاک و ماسه یافت می ‌شود .
تیتانیوم دی اکسید در سنگ های معدنی مختلف به صورت طبیعی یافت می شود . همچنین در آزمایشگاه نیز به مقادیر بسیار تولید می شود و در اختیار تولید کنندگان قرار داده می شود .

​​​​​​​
 ویژگی ها و مشخصات دی اکسید تیتانیوم :
تیتانیوم دی اکسید جزو ترکیبات شیمیایی کاربردی است که به صورت جامد یافت می شود . این ماده شیمیایی به صورت پودری و سفید رنگ است .
تیتانیوم دی اکسید در دمایی معادل ۱۸۴۳ درجه سانتی گراد ( ۳۳۴۹ درجه فارنهایت ) به نقطه ذوب خود می رسد . همچنین این ترکیب شیمیایی در دمایی معادل ۲۹۷۲ درجه سانتی گراد ( ۵۳۸۲ درجه فارنهایت ) به نقطه جوش خود می‌ رسد .
تیتانیوم دی اکسید جزو مواد اشتعال ناپذیر محسوب می شود . این ماده معدنی انحلال پذیری کمی دارد به همین دلیل در مواد آرایشی و بهداشتی به عنوان یک مانع برای پوست استفاده می شود .​​​​​​​

تیتانیوم دی اکسید (Titanium Dioxide)​​​​​​​

حالت ماده: پودر
فرمول شیمیایی: T i O2

حجم بسته بندی: کیسه 25 کیلوگرمی
موارد مصرف:  داروسازی - آرایشی - غذایی - رنگ پلاستیک و کاغذ
خرید تیتان : برای ثبت سفارش خرید تیتانیوم دی اکسید

     

با ما تماس بگیرید

کاربردهای تیتانیوم دی اکسید :
تیتانیوم دی اکسید جزوه مواد شیمیایی کاربردی در صنعت محسوب می شود در این قسمت به شرح برخی از کاربردهای این ماده شیمیایی می پردازیم 

دی اکسید تیتانیوم در کرم و  لوازم آرایشی :
تیتانیوم دی اکسید همچون بتائین برای ساخت و تولید انواع لوازم آرایشی همچون انواع سایه های چشم ، انواع رژ گونه ها، ، پودرهای فشرده آرایشی ، کرم های گوناگون همچون کرم های ضد آفتاب و … مورد استفاده قرار می گیرد . حضور تیتانیوم دی اکسید در ساختار کرم ها و برخی از پودرهای آرایشی به روشن شدن پوست و از بین بردن لکه های پوستی کمک بسیار زیادی می‌ کند .

دی اکسید تیتانیوم در رنگ :
تیتانیوم دی اکسید در تولید و ساخت انواع رنگ ها نیز استفاده می شود . حضور تیتانیوم دی اکسید در ساختار رنگ ها باعث دوام بیشتر رنگ و افزایش طول عمر رنگ بر روی سطوح می‌ شود . همچنین از کدر شدن رنگ به مرور زمان جلوگیری می کند .

توضیحات  تکمیلی

​​Tio2